Съвсем случайно попаднах на едно видео в нета от провелото се Вътрешното Първенство – Силен Студент 2013 на Национална Спортна Академия (НСА) – София, което се организира от Студентския Съвет на Академията и по специално Митко Илиев и Николай Недков.
Тази година победител стана Драго Адов – студент в НСА 3-ти курс, специалност треньор по Силов Трибой.
Вътрешно първенство - Силен Студент 2013
Драго Адов | Снимка Илиан Телкеджиев
Той ми сподели впечатленията си от турнира и някои детайли около състезателната си кариера.
На официално състезание досега не съм участвал, но съм присъствал и съм се пускал само на аматьорски състезания по силов трибой, като Джони Спорт и за малко да вляза в тройката. Печелил съм състезания по вдигане от лег за повторения.
Как се представи на турнира?
От турнира бях впечатлен и организацията ми хареса. Клекнах със 180 кг, лег 157.5 кг и мъртва тяга 235 кг ми стигнаха за да спечеля с лично тегло 84.8 кг.
А готвиш ли се за състезание?
Ми в момента не се готвя за състезание, както и за това не бях подготвен.
Успях да се добера за един бърз разговор и до Момчил Момчилов, който се класира на четвърто място.
Момчил Момчилов
Момчил Момчилов | Снимка Илиан Телкеджиев
Момчил е завършил миналата година НСА и в момента учи за магистър в програмата Спорт, Фитнес и Здраве на Владимир Боянов.
Сподели ми още, че за сега има само едно официално състезание – Републиканското по вдигане от лег в Дупница, където се класира 5 в категория до 83 кг с постижение от 182,5кг.
Как се представи на Силен Студент 2013 и с какви впечатления остана?
Получи се хубаво състезание, но участниците бяха малко. За съжаление самото състезание беше обявено само един ден предварително и не можаха да се съберат много момчета. Надявам се догодина да се организира по-добре и най-вече да знаем по от рано, за да се подготвим по-добре.

Иначе успях да запиша на клек 180 кг, на лег 140 кг и на тяга направих 200 кг.

Видеото е доста добро, гледайте…
Още снимки от турнирчето благодарение на Илиан Телкеджиев
Колко ли хора бяха чували за турнира преди да напиша тази статия и колко след като я публикувахме?