Световен Шампионат по Пауърлифтинг и Бенч Прес GPA

Гледай на живо световното в Тампере

Гледай на Живо

Купи SBD

За да гледаш кликни на Watch on Livestream

 

 

НОВИНИ ЗА ШАМПИОНАТА:

Ange Galati, най-голямият легаджия на Австралия!

Наближава Световният Шампионат на GPA по Пауърлифтинг в Тампере, Финландия

Четвъртите Световни Шампионати по Пауърлифтинг и Бенч Прес GPA

 

ПРОГРАМАТА НА СВЕТОВНОТО

Lifting groups for Day 1 Thursday 5.12.2013

 

Bench, Deadlift, PushPull

 

Lifting groups for Benchpress and PushPull (all lifting together)

Group A

(Women)

Tripp Dana USA

Krogberg Janita FIN
Golob Marisa SLO
Iov Zinaida UKR
Lemenovskaya Marina GER

Perrakoski Maria FIN Open

Ketola Eveliina FIN
Per?l? Sini-Marja FIN
Pukkila Virpi FIN
Sheverdina Elena RUS

Sundberg Malin SWE
Rosen Anna SWE

Group B

(Men -67,5kg, -75kg, -82,5kg)

Bourgeois Vincent FRA
Sorvari Topi FIN
Pavlovic Ivan SRB
Tripp Russ USA
Astaptsev Vladlen FIN
Gregorcic Erni SLO
Belyaev Vladimir RUS
Galati Ange AUS Open
Helin Mikko FIN

S?kkinen Petri FIN

Mursu Aimo FIN
M?kel?inen Jorma FIN

Group C

(Men -90kg)

 

Hollo Erkki FIN

Leinonen Mikko FIN
Chitinashvili David GEO
Glenn Garry USA
Leivisk? Rami FIN
Lempinen Jorma FIN
Murto Reijo FIN

Salonen Severi FIN

Eronen Toni FIN
M?kinen Petri FIN
Rantila Marko FIN
Renfors Klaus FIN

Khelashvili Avtandil GEO

Group D

(Men -100kg)

J?rvinen Hannu FIN
Kapuns Aivars LAT
Kivel? Joni FIN
Ojanen Juha FIN
Poikonen Atte FIN
P?iv?ke Kim FIN
Solntsev Ivan RUS
Suominen Jari-Pekka FIN
Tiilikka Jukka-Pekka FIN

Tavartkiladze Zurab GEO
Jokela Pasi FIN

Group E

(Men -110kg)

Holviala Jarkko FIN

Eskelinen Paavo FIN

Jokipalo Iiro FIN
Johansson Jan FIN
Juvonen Joonas FIN
Khudayarov Zahir AZE
Kindzulis Reinis LAT
Marttila Jere FIN
Neuvonen Matias FIN

Huhtala Sami FIN
Peterdi Miklos SUI
Pukkila Juha FIN Open

 Talieh Mario CMR
Solovyov Oleksiv UKR

Lepp?m?ki Jarno FIN

Group F

(Men -125kg) 

Chavchanidze Zurab GEO
Haavisto Billy FIN
Hirvonen Hannu
Iov Nikolay RUS
Kontto Mauno FIN
Laakso Jussi FIN
Michelon Didier FRA
Mihajlovic Miklos SRB
Rosen G?ran SWE
Tiilikainen Sami FIN Open

Vetterli Peter SUI

Group G

(Men -140kg, 140+kg)

Howlett Wayne AUS
Krokberg Jony FIN

Davitashvili Gieorgi GEO
Matic Dragan SRB
Erlandsson Rikard SWE
Portugal Clotario BRA

Lifting groups for Deadlift and PushPull (all lifting together)

 

Group A 

(All Women, Men -52kg – 82,5kg)

Hilander Maiju FIN

Sundberg Malin SWE
Rosen Anna SWE
Ketola Eveliina FIN

Balazik Pavel SVK
Astaptsev Vladlen FIN
S?kkinen Petri FIN
Kuivalainen Tomi FIN

Mursu Aimo FIN

 

Group B

(90kg – 100kg)

 

Rissanen Janne FIN

Leinonen Mikko FIN
Hollo Erkki FIN

Eronen Toni FIN
Ojala Seppo FIN

M?kinen Petri FIN

Salonen Severi FIN

Chitinashvili David GEO

Khelashvili Avtandil GEO
Tavartkiladze Zurab GEO
Jokela Pasi FIN

Group C

(110 kg-140kg)

 
Cirulis Ivars LAT

Eskelinen Paavo FIN

Jokipalo Iiro FIN
Peltomaa Harri FIN

Tchouya Togna CMR

Marttila Jere FIN
Neuvonen Matias FIN
Talieh Mario CMR
Haavisto Billy FIN 

Vetterli Peter SUI

Chavchanidze Zurab GEO
Polis Dainis LAT
Rosen G?ran SWE
Krunic Damir SRB Open

Davitashvili Giorgi GEO

 

 

 

 

Powerlifting groups

 

Day 2 Friday 6.12.2013

 

Group A 

 

Weight Class -48 kg women

 

Mc Mahon Lucila USA Master 70-74

 

Weight Class -52 kg women

 

Baker Svetlana USA Master 55-59

 

P?lkki Milla FIN Open

 

Mikhailova Olga RUS Open Master 40-44

 

Weight Class -56 kg  women

 

Golob Marisa SLO Junior 20-23

 

Jokio Sonja FIN Teenage 18-19

 

Lemenovskaya Marina GER Open

 

Weight Class -60 kg women

 

Hilander Maiju FIN Master 55-59

 

Kukkonen Mia FIN Master 40-44

 

Weight Class -67,5 kg women

 

Haapala Evelyn FIN Open

 

Vetterli Cornelia SUI Open

 

Group B 

 

Weight Class -75 kg women

 

Erola Jenni FIN Open

 

Tiivola Nina FIN Open

 

Vuorio Anni FIN Teenage 18-19

 

Weight Class -82,5 kg women

 

Karhu Eija FIN Master 50-54

 

Merezhko Tatiana RUS Open

 

Weight Class -90 kg women

 

Karrila Anna FIN Open

 

Weight Class -75 kg sub-master men

 

Gregorcic Erni SLO Sub-master 35-39

 

Weight Class -90 kg Sub-master men

 

Lipponen Juha FIN Sub-master 35-39

 

Weight Class -100 kg Sub-masters men

 

Sabo Damir SRB  Sub-master 35-39

 

Weight Class -110 kg Sub-master

 

Oinonen Sami FIN Sub-master 35-39

 

Weight Class -125 kg Sub-master men

 

Moser Sergei GER Sub-master 35-39

 

Weight Class -140 kg Sub-master men

 

Schmalz Danny GER Sub-master 35-39

 

 

Group C

 

Weight Class -82,5 kg Junior men

 

Mikhail Tukmakov RUS Junior 20-23

 

Kuivalainen Tomi FIN Junior 20-23

 

Mostovenko Andriy GER Junior 20-23

 

Stepenko Roberts LAT Junior 20-23

 

Weight Class -90 kg Teenage men

 

M?ensivu Elmo FIN Teenage 18-19

 

Weight Class -100 kg Junior men

 

Hakala Teemu FIN Junior 20-23

 

Weight Class -110 kg Junior men

 

Cummings Tyler USA Junior 20-23

 

Tulonen Teemu FIN Junior 20-23

 

Weight Class -125 kg Junior men

 

Iov Nikolay RUS Junior 20-23

 

Weight Class 140+ kg Junior men

 

Anttila Rami FIN Junior 20-23

 

Day 3 Saturday 7.12.2013

 

Group A

 

Weight Class -52kg

 

Balazik Pavel SVK Open

 

Weight Class -56 kg Master/Open men

 

Milian Ernesto USA Master 65-69

 

Weight Class -67,5 kg Master/Open men

 

Bourgeois Vincent FRA Open

 

Vaskelainen Sami FIN Open

 

Weight Class -75 kg Master/Open men

 

Astaptsev Vladlen FIN Master 45-49

 

Helynen Marko FIN Open/Master 40-44

 

Vauto Henri FIN Open

 

Weight Class -82,5 kg Master/Open men

 

Galati Ange AUS Open/Master 45-49

 

Mikhail Tukmakov RUS Open

 

Lindqvist Jan FIN Open/Master 40-44

 

Stepenko Dmitrijs LAT Master 40-44

 

Weight Class -90 kg Master men

 

Miglans Aleksandrs LAT Master 50-54

 

Kourum?ki Jouko FIN Master 55-59

 

Baker L B USA Master 75-79

 

Anttila Pekka FIN Master 45-49

 

Group B

 

Weight Class -90 kg Open

 

Eloranta Timo FIN Open

 

Pevec Nino SLO Open

 

Rissanen Janne FIN Open

 

Kebenghe Wilfred CMR Open

 

Weight Class -100 kg Master/Open

 

Karhu Tatu FIN Master 45-49

 

Razdorozhnyy Valeriy UKR Master 45-49

 

Kidd Michael W USA Master 55-59

 

Vasilijs Drobovs LAT Master 55-59

 

Sabo Damir SRB Open

 

Khanjyan Eduard FIN Open

 

Low Alex AUS Open

 

Rantanen Ville FIN Open

 

Varvas Jyrki FIN Open

 

Veps?l?inen Jani FIN Open

 

Sunday 8.12

 

Group A

 

Weight Class -110 kg Master/Open men

 

Williamson Andy USA Master 45-49

 

Khudayarov Zahir AZE Open

 

Eirala Jani-Pekka FIN Open

 

Holviala Jarkko FIN Master 40-44

 

Lamprecht Marco GER Master 40-44

 

Weight Class -125 kg Master/Open men

 

Haavisto Billy FIN Master 45-49

 

Michelon Didier FRA Master 50-54

 

Moser Sergei GER Open

 

Vetterli Peter SUI Open

 

Kantala Janne FIN Open

 

P?lkki Marko FIN Open

 

Weight Class -140 kg Master/Open men

 

Malanichev Andrey RUS Open

 

Weight Class 140+ kg Master/Open men

 

Karimus Roger FIN Open

 

 

 

 

 

List of nominations

 

POWERLIFTING MEN 

 

Weight Class -52kg

 

Balazik Pavel SVK Open

 

Weight Class -56 kg 
Milian Ernesto USA Master 65-69

 

Weight Class -67,5 kg 
Bourgeois Vincent FRA Open
Vaskelainen Sami FIN Open

 

Weight Class -75 kg 
Astaptsev Vladlen FIN Master 45-49
Helynen Marko FIN Open/Master 40-44
Vauto Henri FIN Open
Gregorcic Erni SLO Sub-master 35-39

 

Weight Class -82,5 kg
Galati Ange AUS Open Master 45-49
Mikhail Tukmakov RUS Open Junior 20-23
Lindqvist Jan FIN Open/Master 40-44
Kuivalainen Tomi FIN Junior 20-23
Mostovenko Andriy GER Junior 20-23
Stepenko Dmitrijs LAT Master 40-44
Stepenko Roberts LAT Junior 20-23

 

Weight Class -90 kg 
Miglans Aleksandrs LAT Master 50-54
Kourum?ki Jouko FIN Master 55-59
Baker L B USA Master 75-79
Eloranta Timo FIN Open
Pevec Nino SLO Open
Rissanen Janne FIN Open
M?ensivu Elmo FIN Teenage 18-19
Lipponen Juha FIN Sub-master 35-39

 

Anttila Pekka FIN Master 45-49

 

Kebenghe Wilfred CMR Open

 

Weight Class -100 kg 
Karhu Tatu FIN Master 45-49
Razdorozhnyy Valeriy UKR Master 45-49
Kidd Michael W USA Master 55-59
Drobovs Vasilijs LAT Master 55-59
Sabo Damir SRB Open Sub-master 35-39
Khanjyan Eduard FIN Open
Low Alex AUS Open
Rantanen Ville FIN Open
Varvas Jyrki FIN Open
Veps?l?inen Jani FIN Open
Hakala Teemu FIN Junior 20-23

 

Weight Class -110 kg 
Cummings Tyler USA Junior 20-23
Williamson Andy USA Master 45-49
Khudayarov Zahir AZE Open
Eirala Jani-Pekka FIN Open
Tulonen Teemu FIN Junior 20-23
Oinonen Sami FIN Sub-master 35-39
Holviala Jarkko FIN Master 40-44
Lamprecht Marco GER Master 40-44

 

Weight Class -125 kg 
Haavisto Billy FIN Master 45-49
Michelon Didier FRA Master 50-54
Moser Sergej GER Open Sub-master 35-39
Vetterli Peter SUI Open
Kantala Janne FIN Open
P?lkki Marko FIN Open
Iov Nikolay RUS Junior 20-23

 

Weight Class -140 kg 
Malanichev Andrey RUS Open

 

Davitashvili Giorgi GEO Submaster 35-39
Schmalz Danny GER Sub-master 35-39

 

Weight Class 140+ kg 
Karimus Roger FIN Open
Anttila Rami FIN Junior 20-23

 

BENCH MEET MEN 

 

Weight Class -67,5kg 
Bourgeois Vincent FRA Open
Sorvari Topi FIN Open
Pavlovic Ivan SRB Open Submaster 35-39
Tripp Russ USA Master 45-49

 

Weight Class -75kg 
Astaptsev Vladlen FIN Master 45-49
Gregorcic Erni SLO Sub-master 35-39

 

Weight Class -82,5kg 
Belyaev Vladimir RUS Open
Galati Ange AUS Open Master 45-49
Helin Mikko FIN Open
M?kel?inen Jorma FIN Sub-master 35-39

 

Weight Class -90kg 
Chitinashvili Davit GEO Open Junior 20-23
Glenn Garry USA Master 55-59
Leivisk? Rami FIN Open Sub-master
Lempinen Jorma FIN Master 60-64
Murto Reijo FIN Master 55-59
M?kinen Petri FIN Master 50-54
Rantila Marko FIN Master 40-44
Renfors Klaus FIN Open Master 40-44

 

Khelashvili Avtandil GEO Open

 

Salonen Severi FIN Teenage 16-17

 

Weight Class -100kg
J?rvinen Hannu FIN Master 60-64
Kapuns Aivars LAT Master 50-54
Kivel? Joni FIN Open
Ojanen Juha FIN Master 50-54
Poikonen Atte FIN Open
P?iv?ke Kim FIN Open Master 40-44
Solntsev Ivan RUS Open
Suominen Jari-Pekka FIN Master 40-44
Tiilikka Jukka-Pekka FIN Junior 20-23
Jokela Pasi FIN Master 50-54

 

Weight Class -110kg 
Holviala Jarkko FIN Master 40-44
Johansson Jan FIN Open Master 40-44
Juvonen Joonas FIN Open
Khudayarov Zahir AZE Open
Kindzulis Reinis LAT Junior 20-23
Marttila Jere FIN Master 50-54
Neuvonen Matias FIN Open
Peterdi Miklos SUI Master 55-59
Pukkila Juha FIN Open Master 50-54
Talieh Mario CMR Open
Solovyov Oleksiv UKR Open

 

Lepp?m?ki Jarno FIN Open

 

Huhtala Sami FIN Sub-master 35-39

 

Weight Class -125kg 
Chavchanidze Zurab GEO Master 60-64
Haavisto Billy FIN Master 45-49
Hirvonen Hannu FIN Open
Iov Nikolay RUS Junior 20-23
Kontto Mauno FIN Master 70-74
Laakso Jussi FIN Junior 20-23
Michelon Didier FRA Master 50-54
Mihajlovic Miklos SRB Sub-master 35-39
Rosen G?ran SWE Master 45-49
Tiilikainen Sami FIN Open Master 40-44

 

Weight Class -140kg
Howlett Wayne AUS Open
Krokberg Jony FIN Open Submaster 35-39

 

Davitashvili Gieorgi GEO Submaster 35-39

 

Weight Class 140+kg 
Matic Dragan SRB Master 45-49
Erlandsson Rikard SWE Open Submaster
Portugal Clotario BRA Master 60-64

 

DEADLIFT MEN

 

Weight Class -52kg

 

Balazik Pavel SVK Open

 

Weight Class -75 kg 
Astaptsev Vladlen FIN Master 45-49

 

Weight Class -82,5 kg 
S?kkinen Petri FIN Open
Kuivalainen Tomi FIN Junior 20-23

 

Weight Class -90 kg

 

Rissanen Janne FIN Open
Hollo Erkki FIN Master 45-49
Ojala Seppo FIN Master 60-64

 

M?kinen Petri FIN Master 50-54

 

Salonen Severi FIN Teenage 16-17

 

Weight Class -100 kg 
Tavartkiladze Zurab GEO Open
Jokela Pasi FIN Master 50-54

 

Weight Class -110 kg 
Cirulis Ivars LAT Open
Peltomaa Harri FIN Open
Tchouya Togna CMR Sub-master 35-39
Marttila Jere FIN Master 50-54
Neuvonen Matias FIN Open
Talieh Mario CMR Open

 

Weight Class -125 kg 
Haavisto Billy FIN Master 45-49
Polis Dainis LAT Master 50-54
Rosen G?ran SWE Master 45-49

 

Weight Class -140 kg 
Krunic Damir SRB Open Sub-master 35-39
Pulkkanen Kari FIN Open

 

Davitashvili Giorgi GEO Submaster 35-39

 

PUSHPULL MEN 

 

Weight Class -75 kg 
Astaptsev Vladlen FIN Master 45-49

 

Weight Class -82,5 kg
S?kkinen Petri FIN Open
Mursu Aimo FIN Master 70-74

 

Weight Class -90 kg
Hollo Erkki FIN Master 45-49
Leinonen Mikko FIN Open
M?kinen Petri FIN Master 50-54

 

Chitinashvili David GEO Junior 20-23

 

Khelashvili Avtandil GEO Open

 

Eronen Toni FIN Open

 

Weight Class -100 kg 
Jokela Pasi FIN Open Master 50-54
Tavartkiladze Zurab GEO Open

 

Weight Class -110 kg 
Eskelinen Paavo FIN Master 60-64
Jokipalo Iiro FIN Junior 20-23
Neuvonen Matias FIN Open
Marttila Jere FIN Master 50-54

 

Weight Class -125 kg
Haavisto Billy FIN Master 45-49
Vetterli Peter SUI Open

 

Chavchanidze Zurab GEO M60-64

 

POWERLIFTING WOMEN 

 

Weight Class -48 kg 
Mc Mahon Lucila USA Master 70-74

 

Weight Class -52 kg 
Baker Svetlana USA Master 55-59
P?lkki Milla FIN Open

 

Mikhailova Olga RUS Open Master 40-44

 

Weight Class -56 kg 
Golob Marisa SLO Junior 20-23
Jokio Sonja FIN Teenage 18-19
Lemenovskaya Marina GER Open

 

Weight Class -60 kg 
Hilander Maiju FIN Master 55-59
Kukkonen Mia FIN Master 40-44

 

Weight Class -67,5 kg
Haapala Evelyn FIN Open
Vetterli Cornelia SUI Open

 

Weight Class -75 kg
Erola Jenni FIN Open

 

Tiivola Nina FIN Open
Vuorio Anni FIN Teenage 18-19

 

Weight Class -82,5 kg 
Karhu Eija FIN Master 50-54
Merezhko Tatiana RUS Open

 

Weight Class -90 kg 
Karrila Anna FIN Open

 

BENCH MEET WOMEN 

 

Weight Class -52 kg
Tripp Dana USA Master 40-44

 

Weight Class -56 kg
Krogberg Janita FIN Teenager 13-15
Golob Marisa SLO Junior 20-23
Iov Zinaida UKR Master 40-44
Lemenovskaya Marina GER Open

 

Weight Class -75 kg
Perrakoski Maria FIN Open Sub-master 35-39
Per?l? Sini-Marja FIN Open
Pukkila Virpi FIN Open Master 45-49
Sheverdina Elena RUS Master 45-49

 

Weight Class -82,5kg

 

Sundberg Malin SWE Junior 20-23

 

Weight Class -90 kg 
Rosen Anna SWE Open

 

DEADLIFT MEET WOMEN 

 

Weight Class -60 kg 
Hilander Maiju FIN Open Master 55-59

 

Weight Class -82,5kg

 

Sundberg Malin SWE Junior 20-23

 

Weight Class -90 kg 
Rosen Anna SWE Open

 

PUSHPULL WOMEN 

 

Weight Class 90+ kg 
Ketola Eveliina FIN Junior 20-23

 

Световен Шампионати по Пауърлифтинг и Бенч Прес GPA
Четвъртият Световен Шампионати по Пауърлифтинг и Бенч Прес GPA – Тампере, Финландия – 5-ти до 8-ми декември 2013г.

1 коментар

коментирай

Please enter your comment!
Please enter your name here